הדסים


הדסים מהווה את החוליה המקשרת המכרעת בין המגזר החקלאי לבין תעשיית עיבוד המזון. החברה נוסדה בשנת 1980 על ידי יורם בן עמי, והיא עוסקת באספקת ירקות טריים - דוגמת: תירס מתוק ושעועית - למפעלי שימורים וקפואים ולבתי אריזה. צוות הדסים כולל דר' למדעי הסביבה, אגרונומים, אנשי תפעול ואנשי תחזוקה טכניים.

השיטה
תהליך העבודה של הדסים מתחיל בתרגום תוכניות הייצור של המפעלים לתוכנית זריעה. הניסיון המצטבר מאפשר להדסים לאמוד בדייקנות את היקף הדונמים הנדרש לעיבוד, ובסיס הנתונים הרחב שברשות החברה מאפשר לה לתזמן בזהירות את מועדי הזריעות, באופן שימנע נטישת שדות ויבטיח למפעלים רצף הספקה.

על בסיס תוכנית הזריעה מארגנת הדסים את ההתקשרות החוזית בין המפעלים לבין המגדלים. בהמשך אחראית החברה למחזור פעילות שכולל, בין היתר: ליווי חקלאי של המגדלים לאורך כל תהליך הגידול החל משלב בחירת החלקה, כתיבת פרוטוקול גידול בהתאם לתקני איכות בינלאומיים, הטמעת דרישות האיכות בקרב המגדלים והדרכת המגדלים בתהליך ההסמכה לתקן.

הפיקוח של הדסים על השלבים הקריטיים בתהליך הגידול מבטיח תוצרת חקלאית איכותית, כלומר ברמת הבשלה מתאימה, בעלת מאפיינים אחידים, ללא פגמים וללא מזיקים, ותוצרת חקלאית בטיחותית, כלומר ללא שאריות חומרי הדברה, נקיה מהנדסה גנטית, ללא גופים זרים וללא עשבים.

במועד האופטימאלי קוטפת הדסים את היבולים באמצעות קומביינים שבבעלותה, ומובילה אותם למפעלים באמצעות צי המשאיות שבבעלות מובילי אמיר, חברת אחות של הדסים.

 

בתעשיית עיבוד הירקות נודעת חשיבות קריטית לקיצור משך הזמן שבין הקציר לבין תהליכי העיבוד במפעל. המערך הלוגיסטי של הדסים ושל מובילי אמיר, אשר פועל 24 שעות ביממה, והיכולות התכנוניות של החברה, מבטיחים שפרק הזמן הזה יהיה מינימאלי.
יתרונות למפעלים
♦ הדסים מבטיחה למפעלים את כמות הירקות המדויקת שהוזמנה על ידם, ובאופן מסונכרן ללוחות הזמנים של הייצור. 
♦ הדסים מבטיחה למפעלים זמן מינימאלי בין הקציר לבין תחילת העיבוד, משתנה שהוא קריטי לאיכות המוצר הסופי. 
♦ הדסים מבטיחה למפעלים רצף הספקה למיקסום היעילות של הייצור. 
♦ הדסים מבטיחה למפעלים תוצרת חקלאית איכותית ובטיחותית. 
♦ הדסים מבטיחה למפעלים שכל שלבי הגידול, הקטיף וההובלה, מבוקרים ותואמים תקני איכות בינלאומיים. 
♦ הדסים מטפלת בתוצרי הלוואי של העיבוד, שנמכרים כמזון לבעלי חיים.  

יתרונות למגדלים
♦ הדסים מבטיחה למגדלים שכל היבולים שלהם יירכשו על ידי המפעלים. 
♦ הדסים מבטיחה למגדלים ליווי חקלאי. 
♦ הדסים מדריכה את המגדלים בכל הקשור לעמידה בדרישות תקני איכות בינלאומיים, והיא עוברת את תהליך ההסמכה יחד איתם, במסגרת ארגון מגדלים רב אתרי.  

מחקר ופיתוח
מאז הקמתה, שיתפה הדסים פעולה עם משרד החקלאות הישראלי ועם חברות מחקר בארץ ובעולם, במטרה לשפר את היבולים החקלאיים. בנוסף, הדסים השקיעה במהלך השנים, ועדיין משקיעה, סכומי הון ניכרים במחקר ובפיתוח של זני תירס משופרים, באמצעות חברת האחות גליל זרעים.
 


 
 
הדסים טל. 04-6936933, פקס. 04-6937366, דוא"ל. hadasim@hadasim.co.il 
בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | כרטיס פייסבוק עסקי סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com